Дельфінарій "Оскар"

Дельфінотерапія

Дельфінотерапія – це один із нетрадиційних методів лікування, який ґрунтується на спілкуванні людей із дельфінами. Цей спосіб лікування бере початок у 80-х рр. ХХ ст. Сьогодні метод активно застосовується у психотерапії для профілактики та лікування соматичних та психоневрологічних порушень. Дослідники вважають, що дельфіни є «кращими» лікарями серед тварин. Вони допомагають стабілізувати психоемоційний стан людини, зняти стрес, психологічне напруження, розвинути мовлення у дітей тощо. Дельфіни, взаємодіючи із пацієнтами, вловлюють їхній емоційний і фізичний стан. Тварини відчувають як потрібно поводитись із підопічними – спокійно плавати чи грати у веселі ігри. Як дорослі, так і діти відчувають себе упевненими та захищеними поруч із дельфінами.

Дельфінотерапія, фото-1

Думку про те, що спілкування з дельфінами може мати лікувальний ефект, вперше було висловлено у 50-60-ті роки минулого століття. Відтоді у всьому світі дельфінотерапію почали широко застосовувати для лікування та профілактики соматичних та психоневрологічних проблем у дітей та дорослих. Десятиліттями методика дельфінотерапії збагачувалася завдяки досягненням медицини, психології та психотерапії і нині вона може виступати цілком самостійним реабілітаційним методом. Спеціально організовані терапевтичні заняття з дельфінами (дельфінотерапія) поєднують у собі медичний та психологічний компоненти впливу, що стає можливим лише завдяки біологічній унікальності та комунікабельності цих справді прекрасних тварин. Численні медичні дослідження підтверджують, що у результаті безпосереднього контакту з дельфінами у людини відбувається позитивна стимуляція кори головного мозку, що супроводжується відповідними позитивними змінами, а саме: поліпшення роботи нервової, серцево-судинної, імунної та інших систем організму. З іншого боку доброзичливий характер дельфінів, їх унікальна «посмішка», природна комунікабельність та допитливість сприяють позитивним психологічним ефектам у дітей та дорослих, яким пощастило поспілкуватися з цими тваринами.

Показаннями до дельфінотерапії є:

– затримки психічного та психо-мовленнєвого розвитку;

– дитячий церебральний параліч (ДЦП);

– ранній дитячий аутизм (РДА) та розлади аутичного спектру;

– емоційні та поведінкові розлади;

– посттравматичний стресовий розлад;

– психічні та соматичні розлади загального характеру.

Досвідчені фахівці-дельфінотерапевти дельфінарію «Оскар» допоможуть Вам або Вашій дитині розвинути мовні та психомоторні функції, зменшити невротичні та вегето-судинні реакції, зняти хронічний біль, розвинути соціальні навички, зменшити мимовільні рухи, спазми, полегшити перебіг психосоматичних розладів та просто організувати незабутній відпочинок і релаксацію. Варто зазначити, що з 23 травня 2016 року у вартість сеансу дельфінотерапії для дітей додатково включено послугу лікувального масажу та фітотерапію.

Проходження курсу дельфінотерапії для дітей, як правило, відбувається за наступним алгоритмом:

1. Підготовка – дельфінотерапевт знайомиться з батьками, вивчає анамнез та індивідуальні особливості дитини, формує стратегію проведення заняття.

2. Знайомство з дельфінами – дитина у супроводі фахівця перебуває на помості, де відбувається перший контакт з дельфіном.

3. Ігровий блок – розроблена програма ігор з використанням елементів арт-терапії та казкотерапії.

4. Водний блок – коли дитина готова до тіснішого контакту з дельфіном, вона може поплавати та погратися з дельфіном відповідно до своїх фізичних та комунікативних можливостей.

5. Завершення сеансу – дитина прощається з дельфіном, отримує домашнє завдання на наступний сеанс.

– Знайомство дитини з дельфінами бажано починати задовго до приїзду у дельфінарій. У цьому обов’язково допоможуть численні фото та відео, розповіді та казки за участю дельфінів, які не є рідкістю у наш час. Під час сеансів бажані фото- та відеофіксація спілкування дитини з дельфіном. У домашніх умовах спільний перегляд цих матеріалів підкріплює досягнуті позитивні зрушення в поведінці дитини.

Ми в мережі